Novéna za dar dobrého manželstva: Modlitby pre single, zadaných aj manželov

Keď píšem tieto riadky, je vedľa mňa na stole položený prvý “prototyp” novény, ktorá vznikla pri veľmi špeciálnej príležitosti. Bola ňou naša svadba. Tí, ktorí ste už v manželstve, poznáte ten chaos okolo vybavovania. Neviete sa zastaviť a ste v jednom zhone. V tomto čase, kedy bolo asi tak mesiac do našej svadby, som túžila trošku spomaliť a uvedomiť si hlbšie, do akej krásy sa chystáme už o pár dní vstúpiť. 

Tak mi napadlo, že by sme sa spoločne mohli modliť novénu za manželstvo. Išla som teda googliť a nič som nenašla. Takáto novéna, minimálne na Slovensku, nebola dostupná. V tom mi, verím, že Duch Svätý vnukol nápad – veď napíš vlastnú! Mojou reakciou bez zbytočných pochybností bolo: Jasné, idem! A pustila som sa pomaly do práce.

Nádherný čas čerpania Božej lásky, kedy som mala pocit, že sa vylieva Božie požehnanie na nás a naše manželstvo

Kým som na nej tajne pracovala, môj dnes už manžel mi v jeden deň napísal, že by sme sa mohli spoločne modliť nejakú novénu za manželstvo. Súhlasila som, no túto myšlienku som rýchlo zahovorila, pretože som mu novénu chcela dať ako prekvapenie a zároveň narodeninový darček, pretože môj Janko mal narodeniny presne 9 dní pred našou svadbou. Misia bola úspešná, už sme sa k tejto téme do jeho narodenín nevrátili. 

Chcem sa vám pozdieľať, že čas, kedy sme sa túto novénu modlili bol pre nás naozaj časom, kedy sme načerpali, zastavili sa a proste iba boli. S Bohom. Minulý rok sme sa modlili novénu 9 dní pred našim 1. výročím opäť, no už z novovydanej knižky. Bol to pre mňa osobne nádherný čas čerpania Božej lásky, čas, kedy som mala pocit, že sa vylieva Božie požehnanie na nás a naše manželstvo. Čo chvíľa je pred nami 2. výročie svadby a ja sa už teraz teším, ako Novénu opäť chytíme do rúk a budeme sa z nej spoločne modliť.

Novéna za dar dobrého manželstva Worshipster

Ako však došlo k tomu, že z jedného prototypu je dnes už 3. dotlač?

Boh ma po celý čas písania novény pozýval k tomu, aby som si ju nenechala iba pre seba. Bol to ten vnútorný hlas, ktorý jednoducho neviete ignorovať. Hoci niekdy by sme aj chceli, však? Nie vždy je jednoduché robiť veci, pri ktorých musíme vychádzať z našej komfortnej zóny. Paradox ale je, že vždy stoja za to, lebo Boh si to mnohonásobne použije. Tak som v jeden deň povedala Bohu, že dobre Bože, idem do toho. Následne po niekoľkých mesiacoch vznikla kniha modlitieb – Novéna za dar dobrého manželstva, ktorú majú dnes doma už tisíce z vás.

Oproti prvej verzii som rozšírila v novej knihe modlitby a pridala som do nej aj ruženec, ktorý má tajomstvá ušité pre páry. Obsahuje 9 dní modlitieb, ktorým predchádzajú státe z Biblie. Modlitby sú rozdelené pre ženu aj muža. Môžete sa teda modliť spoločne, ale ak ste single tak sa  žena môže pomodliť iba jej časť, a naopak, muž iba tú svoju časť. V knihe nájdete aj litánie k svätým, hlavne k svätým párom z Biblie aj zo sveta. Knižka je cirkevne schválená arcibiskupom Stanislavom Zvolenským, z čoho mám obrovskú radosť.

Na záver vám chcem povedať, že sa vôbec necítim, ako nejaký expert na vzťahy, a ani na manželstvo. Ale mala som úprimnú túžbu v srdci zdieľať s vami tieto modlitby, ktoré som napísala, pretože verím, že ak sa modlíme z hĺbky nášho srdca, Boh počuje a vypočuje naše modlitby.

O to chcem prosiť aj nášho Boha. Aby vám, ktorí hľadáte svoju spriaznenú dušu daroval múdrosť pri výbere a poslal vám toho, po kom vaše srdce túži. Nech vás vedie Duch Svätý a máte otvorené srdcia. Nech vám Boh dáva zakúšať svoju lásku a to, ako vás miluje On, aby ste vedeli, ako vyzerá pravá láska.

Za vás, ktorí ste už vo vzťahoch alebo v manželstvách. Prosím, nech máte milujúce srdcia, nech kráčate vo vašich vzťahoch vždy aj spolu s Kristom. On bude vašim tmelom, vašou radosťou, vašou nádejou, vašou láskou.

Modlím sa, aby si Boh použil túto novénu na to, aby vznikli nové dobré a sväté manželstvá, ktoré sú naozaj veľmi potrebné pre tento svet. Aby skrze túto knihu osviežoval manželstvá, ktoré už vznikli a vylieval skrze ňu požehnanie na manželov a manželky. A modlím sa, aby to bol vždy čas načerpania a tvojej prítomnosti, Bože, keď sa z nej budeme modliť. +

Nikola.

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook