NATOĽKO POKROČÍŠ, NAKOĽKO SA PREMÔŽEŠ

V tomto svete sme si zvykli na nejakú tú priemernosť či uspokojenie sa s tým, čo máme. Nevidíme zmysel o niečo sa snažiť alebo bojovať za veci, ktoré za to stoja. Je to ale správne? Je správne hasiť naše túžby? Berme si príklad od samotného pána Boha. Boh stvoril svet pre úžasný zámer. Stvoril nás pre raj a večný život. No potom prišiel ten, ktorý zabíja, kradne a ničí. Ľudstvo si podmanil hriech.

Boh sa neuspokojil s priemernosťou života

Uspokojil sa Boh s tým, čo videl v tomto svete? Nie! Ako prvé potopil starý svet vo vodách, prežil iba koráb s Noem. Boh sa neuspokojil s priemernosťou života tak, ako ľudia. Žiaľ, ani po tejto potope sveta hriech nevymizol. Ba čo viac, rozšíril sa. A tak, Boh dal všetko. Dal to najcennejšie. Svojho syna, Ježiša Krista, ktorý zomrel za naše hriechy aby tento svet už viac nežil v otroctve. Boh mal túžbu. Chcel vidieť svoje deti, ako sa priznajú k otcovi.

Keď neviem, čo ma čaká

Prečítaj si viac

Nepochybne máš aj ty svoje túžby a ciele. No otázkou je, čo si ochotný za ne zaplatiť? Možno sú tvoje nápady naozaj dobré a ty ich zahodíš len preto, lebo si myslíš, že to nedáš, kedže cena za ne je príliš veľká. Bude ťa to stáť námahu, čas, možno aj peniaze. A tak sa uspokojíš aj s tým málo čo máš alebo len jednoducho čakáš, kedy s tvojím nápadom vyjde na povrch niekto iný. Lenže Boh dal túto túžbu tebe. A prečo? Lebo chce, aby si ju uskutočnil ty. Nie je pravda, že sme si zvykli namiesto “Tu ma máš pošli mňa” hovoriť: “Pane tu som, pošli jeho.”  ?

Ak by sa Boh uspokojil iba s priemernosťou, ako by sme dopadli? Aká by bola naša budúcnosť?

A teraz je chvíľa, kedy je budúcnosť možno práve v tvojich rukách. Možno zmeníš skrze tvoj nápad, talent, túžbu iba jedného človeka. A možno ovplyvníš generáciu ľudí. Choď do toho ! Neuhas Ducha v tebe.

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook