PRIPRAVENÝ RISKOVAŤ?!

Veci, ktoré stoja za to, od nás zvyčajne žiadajú riskovať. Keď napríklad premýšľam o dobrodružstvách, väčšinou sa mi tie najlepšie zážitky spájajú s rizikami. Keď niečo naozaj stálo za to, spájalo sa to s rizikom.

” Ak budeme stále robiť, čo sme robili, vždy sa dostaneme tam, kam sme sa dostali predtým.”


A rovnako je to aj s novými vecami v živote. A s novými začiatkami. Raz ktosi múdry povedal:
” Ak budeme stále robiť, čo sme robili, vždy sa dostaneme tam, kam sme sa dostali predtým.”
My ľudia sa často bojíme riskovať. Pretože máme strach. Máme strach zo zmeny, z ničoho nového, a z neúspechu. Príliš sa bojíme, čo si kto pomyslí. A je to príliš o nás.

Natoľko pokročíš, nakoľko sa premôžeš

Prečítaj si viac

Ked však poznáš pravdu o sebe- keď vieš kým si a akú máš hodnotu, zrazu stráca zmysel to, čo si myslia tí okolo. Zrazu už nemá posudzovanie ostatných dopad na Tvoje rozhodnutia a na vášeň, s ktorou robíš veci. Zrazu ich robíš preto, lebo ich robiť chceš- nie preto, lebo niekto chce, aby si ich robil. Pretože Boh volá každého z nás úplne sa mu odovzdať. Darovať mu to, čo miluješ, aby to zobral, a vrátil Ti to očistené. Vzdať sa svojich predstáv a v úplnej dôvere začať žit pre Neho. Pretože vtedy dá Kristus zmysel tomu, čo robíš. Oslobodiť sa od svojich zaužívaných zvykov hriechu a byť nový, nový s čistým rúchom a novou náplňou života. Kristus bude novou náplňou života. Náplňou, vďaka ktorej sa už nikdy nebudeš cítiť
prázdny.

Je tu Niekto väčší, kto za Tebou stojí. Pre Neho sa oplatí riskovať!

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook