radost

RADUJ SA.

Dnes sme boli s našimi na malom výlete na zrúcaninu, ktorá je kúsok od nášho domu. Zo začiatku to nebola náročná túra, no časom sa terén zhoršoval a bol stále viac strmý. Cestu však začali spríjemňovať malinové kríky – neverili by ste, koľko ich tam bolo, čo meter, to krík.
Pointa tejto paralely, ktorú vám sem píšem, je táto – Jeden z členov mojej rodiny, po tom, ako ochutnal pár malín z týchto kríkov, nadšene vyhŕkol: ,,Každá z nich chutí inak!”

Žiť radosť

Radujte sa v Pánovi vždy! Opakujem: radujte sa!

Filipanom 4:4

Od toho momentu som začala uvažovať. Posledné dni sa cítim viac smutná, ako radostná a som si istá, že mnohí z vás mi rozumejú v tom, keď poviem, že ak sa raz zabehneme do rutiny smútku, nie je také ľahké sa z nej dostať.

Stvorení pre život

Prečítaj si viac

Smútok je zákerná vec, ak je ho priveľa. Sám o sebe nie je zlý, Ježiš sám verejne prejavoval smútok.

Ježiš zaplakal.

Ján 11:35

Je normálne byť smutný, o tom niet žiadnych pochýb, ak je to niečo, čo nám sám Boh prejavil. Čo však už nie je dobré je utopiť sa v smútku. Myslím, že všetci, čo toto čítame, vieme, koľko ohromných problémov má svet a dnešná spoločnosť; mohli by sme byť smutní neustále kvôli vojnám, chorobám, hladu či politike, no zároveň aj kvôli našim vzťahom, rodinám, práci či škole. No aký by to bol život? Boh od nás chce, aby sme žili radosť. Dokonca aj Kazateľ hovorí, že pre ľudí neexistuje iná možnosť, ako žiť, ak len nie radovať sa.

Chválil som teda radosť, lebo pre človeka niet nič lepšieho pod sln­kom ako jesť, piť a radovať sa. Toto ho bude sprevádzať v jeho námahe, počas dní jeho života, ktoré mu dal Boh pod sln­kom.

Kazateľ 8:15
Zdroj: Unsplash.com

Všetko má svoj čas

Preto vás asi už iba opustím s krátkym povzbudením. Celá tretia kapitola Kazateľa hovorí o tom, že všetko má svoj čas. To znamená, že bude čas aj na to, aby sa všetko vo vašich životoch dalo do poriadku.
A najmä, aký dôvod máme byť smutný? Vďaka obete, ktorú za nás položil Ježiš na kríži, vďaka Jeho dočasnej smrti môžeme žiť. Vďaka Jeho poslednému výdychu sa mi môžeme každé ráno nadýchnuť. Spomeňte si na všetky krásne momenty vo vašom živote. Vybavte si ich. Aspoň zopár. Možno pekný moment s priateľmi, partnerom, rodinou. Možno s Bohom. A možno iba jednoduchý moment, kedy zistíte, že každá jedna malina chutí úplne inak. Že vám Boh zjaví, ako veľmi túto Zem a všetko na nej prepracoval.

Máte?
Dobre.
Tak aj za tie môže Ježiš.
A môže urobiť omnoho viac, len ak sa budeme z Neho radovať.

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook