Odpustenie

ODPÚŠŤAM TI

Odpustiť znamená spraviť jednu z najťažších vecí, čoho je človek schopný. Najväčšiu silu vraj človek prejaví vtedy, keď odpustí niekomu, komu ani nie je ľúto, že ublížil.

Viem, že nám každý v živote raz ublíži. Či už viac alebo menej, chcene alebo nechcene. A či si to pripustíme alebo nie, často ublížime aj my. A sme to my, ktorí prosia o odpustenie.

Niekto, pre mňa výnimočný, raz veľmi múdro povedal: “Ako môžeš prosiť a žiadať odpustenie, ak ty sám nie si schopný odpustiť ?”

Áno, ja nemôžem súdiť a nikdy som sa nechcela stavať do pozície sudcu, avšak niekedy je pre mňa veľmi ťažké odpúšťať. Niekde som počula, že by sme sa mali snažiť to zlé písať do piesku, to dobré vyrývať do skaly.

Zdroj: Unsplash.com

Pri jednej spovedi mi kňaz povedal: “Ale ty musíš v prvom rade odpustiť sebe, až potom budeš vedieť odpustiť jemu. Odpustenie sa nikdy nezavŕši, pokiaľ si neodpustíš sama.”

6 tipov ako zabiť sebaneprijatie v sebe

Prečítaj si viac

A tak som sa snažila, sebe, aby som mohla jemu… Preto som sa rozhodla napísať tento článok. Viem, že ľudia ublížia. Viem, že ublížia aj tí, ktorí sľúbili, že to nikdy neurobia.. No viem aj to, že často ublížime aj my. Každému pomáha pri boji s odpúšťaním niečo iné. Mne napríklad veľmi pomáha písanie (najmä keď ten list potom zničím). A preto som sa rozhodla napísať človeku, ktorý ma ranil. A dnes do toho pozývam aj teba.

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook