spovednica

MIESTO LÁSKY A ODPUSTENIA

Spovednica je miesto, kde sa stretáva láska a odpustenie. Milujem spoveď, hoci vždy do spovednice vstupujem s neskutočným rešpektom. Boli časy, keď som k spovedi nepristupovala aj dlhé mesiace a bolo mi to jedno. Teraz k nej musím pristúpiť aspoň raz za mesiac. Vďaka Bohu za ňu. A že nám je skrze kňazov v nej ponúkané Božie milosrdenstvo a odpustenie. Veľmi túžim, aby sa spovednice stali miestom povzdvihnutia mnohých.

Spovednica je miesto, kde sa stretáva láska a odpustenie.

Veľmi dôležitá, aspoň podľa mňa, je reakcia a postoj kňaza. Iste, najdôležitejšia je úprimná ľútosť a to, že Boh odpúšťa avšak.. Reakcia, postoj, slová kňaza môžu byť častým dôvodom, prečo človek stratí chuť ísť na spoveď. Pohŕdavý pohľad, slová, ktoré rania ešte viac… Spovede, kedy som mala chuť tresnúť s dverami spovednice a nevrátiť sa. A potom prišli kňazi s veľkým K. Kňazi, ktorí mi neskutočne pomohli, vrátili chuť chodiť na spovede a vďaka nim som zažila desiatky skvelých spovedí, ktoré pokračovali duchovnými rozhovormi.

Reakcia, postoj, slová kňaza môžu byť častým dôvodom, prečo človek stratí chuť ísť na spoveď.

Zdroj: Unsplash.com

Vždy som túžila mať spovedníka, len som nevedela ako si vybrať toho “pravého”. Náš kaplán má na to jeden skvelý recept : “Vyber si kňaza a potom sa zaňho začni intenzívne modliť.”

Ja používam túto modlitbu: “Pane, prosím ťa za môjho spovedníka. Daj mu milosť, aby ho moja špina bolestne nezranila. Nech po sviatosti pokánia je mu odmenou moja čistá tvár poznačená vďačnosťou, láskou a silou niesť kríž.” 

Avšak existujú aj mnohé iné modlitby. Stačí si len vybrať!

Odkaz kňazom

Prečítaj si viac

Mnoho ľudí sa pýta, kedy má ísť na spoveď. Ja to praktizujem podľa rady jedného kňaza: “Vždy, keď cítiš, že máš ísť na spoveď- CHOĎ.” A hoci to niekedy strach či pýcha nedovolia, viem, že je to správne. 

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook