KEĎ NEVIEM, ČO MA ČAKÁ

Keď ani nemám tušenia, čo bude až bude. Ako to vlastne celé dopadne? Kde skončím? Čo ma čaká? Čo bude ďalej? Zajtra? Kam, Pane Ježišu? 

Vôbec nevidiac cestu. Tam kdesi som uviazla. Všetci sme zažili tie situácie, čo by sme najradšej skoncovali so všetkými tými starosťami a myšlienkami. Nie, je to ďalšia bezvýchodisková situácia. Ako sa k tomu postaviť? Úplne rozumiem tvojmu srdcu v ustráchanosti. Chápem. Viem. Buď sú to riešenia, čo nechceš alebo nie sú správne. Tak ako ísť? Ako sa viesť?

Teraz mi v hlave zaznel citát, že ak nedokážeš zmeniť situáciu, musíš zmeniť pohľad svojho srdca. Ako? Netuším. 

Vecí sú málokedy ľahké a málokedy idú hladko. Boh si nás vychováva, ale netrestá. Nezabúdajme, že náš Otec je dobrý.

Bojuj. 

Nenechaj sa odradiť.

Nepočúvaj tie myšlienky, že znova nie si dosť. Nepočúvaj tie reči, že Boh sa na Teba vykašľal. Sú to klamstvá.

Vieš aká je pravda? Pravdou je, že TVOJ BOH, Tvoj Otec, Tvoj Majster brutálne bojuje o tvoje srdce. Nemôžeš to vidieť, pretože sú to duchovné boje. Boje o Tvoje drahocenné srdce. 

Tak nedáš mu Ho? 

Dôveruješ Mu? 

Dôveruješ Otcovi? 

Zdroj:Unsplash.com

Čo si o Ňom myslíš práve teraz? V tej najväčšej búrke Tvojho života.. Že Ťa nemiluje? Že je neschopný? Slaboch? Manipulátor? Rozvracia vzťahy? Ako Ho teraz vidíš? 

A Kým v skutočnosti je? 

Nepomýlili sme sa? Neobviňujeme nesprávneho? .

Čítame mnoho mnoho príbehov ľudí v Biblii s rôznymi trápeniami. Ľahšími, ťažšími od tých našich. Cudzoložnica, Jób, Sára, David…… Tvoj príbeh. Tvoje víťazstva v Bohu. Koľko ich už bolo? Koľkokrát Ťa Boh už vyslobodil?

Chcem Ti povedať, že to urobí ešte nespočetnekrát. Zničíš si srdce? Ponúkne Ti úplne nové. Rozvrátiš priateľstvo? Ponúkne Ti cestu k uzdraveniu. Áno, bude to bolieť, áno, budeš musieť prejsť skrz a ísť hlbšie k Ježišovi. Celým srdcom. Áno, bude Ťa to stáť mnoho síl.

Chceš ísť hlbšie?

Boh Ťa chce ľúbiť. 

Ujasníme si to. BOH ŤA CHCE ĽÚBIŤ. Chce Ťa uzdravovať, potešovať, premieňať, aby si bol/a slobodný/á. Chápeš? To je jediný zámer, čo s Tebou má. Chce, aby si bol/a šťastný/á. 

A tá cesta je občas peklom. Ale Boh Ťa ľúbi. Neopustí Ťa.

Tak čo bude ďalej?

Čo Ťa čaká?

Budúcnosť.

Víťazstvo.

Nádej.

Radosť.

Čaká Ťa život v plnosti.

Láska, stále mi pozeraj do očí. Veríš mi? Neboj sa, nepustím Ťa. Láska, neboj sa. Neboj sa. Neboj sa. Pomaly. Púšťaj to, dobre? Som s Tebou. Už sa nemusíš báť. Už sa nemusíš triasť.

Ježiš

Veríš Mu? 

Nepozeraj sa do priepasti. Láska, pozri sa hore. Pozri sa mi do očí. Zdvihni hlavu, moje. Chyť sa ma a neprestávaj mi pozerať do očí. Vidíš to tam? Veľmi Ťa ľúbim. Si mi vzácna. Vidíš to tam? Nenechám Ťa. Ja to vyriešim. Pustíš to? Dáš mi to, prosím? Môžem sa o to postarať? Dovolíš mi vziať si to a urobiť poriadok v Tvojom srdci?

Láska, stále mi pozeraj do očí. Veríš mi? Neboj sa, nepustím Ťa. Láska, neboj sa. Neboj sa. Neboj sa. Pomaly. Púšťaj to, dobre? Som s Tebou. Už sa nemusíš báť. Už sa nemusíš triasť. Nie si na to sám/sama. Stále mi pozeraj do očí. Nepozeraj do priepasti. Zmätie Ťa strachom a bolesťou. Som tu. Už bude dobre. Som tu, láska. Ochránim Ťa. Stále som s Tebou Ja. Tvoj Verný ochranca. Ocko. SOm tu. Už sa neboj, láska, dobre? Pomaly. Len pekne pomaly. Krôčik za krôčikom.
Držím Ťa. Čaká Ťa sloboda. Budeš v poriadku. 

Dieťa, si v poriadku?

Prečítaj si viac


Budeš sršať šťastím. Budeš sa radovať. Budeš v poriadku.
 Nedovolím, aby Ťa to zničilo. Zvíťazíme. Dobre?  Milujem Ťa, dieťa moje, tak veľmi Ťa milujem. 
Sľubujem, že budeš v poriadku. 
Sľubujem, že si Ťa nedám. Dobre? Ver mi, ľúbezný/á.

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook