CEZ MÁRIU K JEŽIŠOVI

Ako katolíci vraj príliš zbožšťujeme Máriu a teda pripisujeme jej moc, ktorá patrí výlučne Bohu. Nemôžem súhlasiť. Ani Mária to tak nikdy nechcela. Môžeme tak súdiť už len z jej slov, ktoré sú ako posledné zaznamenané v Písme: „Urobte všetko, čo vám povie.“ 

Mária – vzor viery, lásky a pokory.

Osobne mám Máriu vo veľkej úcte. V ťažšom období bola ona, ku ktorej som sa utiekala. Možno práve tým, že bola „len“ obyčajný človek. Možno ma udivuje jej pokora, láska k Bohu, poslušnosť. Po obrátení som ju nemala rada. Odsunula som ju a neprejavovala žiadnu úctu. Ruženec som sa nemodlila, v podstate ani modliť nevedela. Postupom času mi Mária prirástla k srdcu a stala sa pre mňa veľkým vzorom viery, lásky, pokory, poslušnosti a čistoty- čnosti, s ktorou mám najväčší problém.

Na jednej obnove nám kňaz hovoril, že sme výnimoční najmä tým, že sme nikdy nemali kráľov, ale máme Kráľovnú. Táto Kráľovná anjelov sa stala hrozbou démonov. Démon, každý jeden sa trasie pred Máriou, neskutočne sa jej boja a nenávidia ju. 

Zdroj: Unsplash.com

Odvaha, ktorú mala Mária: Hľa, služobnica Pána.

Kým Lucifer povedal Bohu nebudem slúžiť, neznížim sa, Mária povedala: „hľa služobnica Pána.“ Pre toto ju démoni nenávidia, preto lebo svojim ponížením a pokorou bola povýšená..

Jeden kňaz povedal, že Mária je sprostredkovateľkou mnohých milostí. Veď prečo by Syn nesplnil prianie svojej Mamy ? 

Mária je sprostredkovateľkou mnohých milostí. Veď prečo by Syn nesplnil prianie svojej Mamy

Boh nevypočul moju prosbu. Čo teraz?

Prečítaj si viac

Mária, ty, ktorej áno zmenilo aj môj život, vypros mi odvahu dať áno Bohu v oblastiach neistoty, strachu, obáv, nehodnosti. Nauč ma naplno mu dôverovať. Vypros u svojho Syna zázraky najmä v oblastiach, pri ktorých už oň ani neprosím.. Vypros mi silu vytrvať, keď mám pocit, že po fiate sa nič nedeje. A vieru, že Boh plní svoje prísľuby, keď zúfalo hľadím ležiac pod krížom a pýtam sa „Pane, kde si ?“ Drahá Mama, urob ma vernou, poslušnou, láskavou, pokornou, ako si Ty.

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook