BOH NEVYPOČUL MOJU PROSBU. ČO TERAZ ?

Koľko krát zaznela z našich úst táto veta ? Priznám sa, že túto vetu som vyslovila nejeden krát aj ja. A často ju ešte aj vyslovím. Podelím sa s vami o jednu situáciu spred roka, kedy som mala pocit, že Boh nielenže nevypočul moju prosbu, ale aj, že sa odvrátil a zabudol na mňa.

Pred spomínaným rokom som mala úraz s kolenom, o ktorom som si myslela, že je len ľahký a do týždňa som fit. Však je pred Veľkou nocou a ja chcem slúžiť v kostole. Či už sa aktívne zúčastniť krížovej cesty, strážiť hrob či spievať víťaznú ALELUJU. Veď modlím sa za to, opíjať sa nechcem prečo by ma Boh nevypočul ? 

Prešiel deň, dva a verdikt znel : “operácia”. Ale ba ! Ja budem OK ! Veľkonočná ALELUJA bude aj mojou. Tak veľmi som sa snažila tomu veriť, no bola som ako Peter kráčajúci po vode. Namiesto toho, aby som mala pohľad upretý na Ježiša, zľakla som sa prichádzajúcich vĺn a začala sa topiť.

Prečo nezaznela ALELUJA aj u mňa ? 

S ročným odstupom vnímam tento čas ako veľmi požehnaný. Prežívala som svoju vlastnú krížovú cestu s tým, že tú ťažšiu časť za mňa niesol Ježiš. V tom období som vnímala moje modlitby za neúčinné a zbytočné až som na istý moment zanevrela na Boha. Priblížila som sa však k Márií a jej prebodnutej duši. A cez ňu som sa k Bohu opäť vrátila. 

Zdroj: Unsplash.com

Boh na našu prosbu nikdy neodpovie nie. Odpovedá tromi spôsobmi: áno, počkaj, mám pre teba niečo lepšie. 

V tom čase som trávila s Bohom oveľa viac času. Hoci som dovtedy mala paradoxne veľa aktivít, naoko na Jeho chválu, nemala som však čas byť s Ním. Tým, že som sa všetkých aktivít vzdala, začala som byť s Ním. 

Viem, že som musela počkať na vypočutie mojej prosby som získala oveľa viac. Čas s Bohom, rodinou, priateľom a čas so sebou. 

Čím sme bližšie pri Bohu, tým nás bude viac diabol pokúšať a snažiť sa pritiahnuť k sebe.

Spočiatku som sa na to hnevala, nechápala a nechcela prijať. Teraz som za to vďačná, hoci to bolelo a veľmi. 

Nenechaj sa znechutiť!

Milý priateľ, ak máš pocit, že Boh na tvoje prosby neodpovedá. Prosím nenechaj sa znechutiť zlým. On nás bude chcieť znechutiť a nahovárať nám veci, ktoré nie sú pravdou. Môj kamarát raz povedal, že čím sme bližšie pri Bohu, tým nás bude viac diabol pokúšať a snažiť sa pritiahnuť k sebe. Boh vždy počúva, avšak ak máme počkať má pre nás pripravené niečo lepšie, niečo väčšie, než o čo prosíme.. Možno Boh nezmení situáciu, za ktorú prosíme, pretože chce zmeniť naše srdce. 

Kde si, Bože?

Prečítaj si viacA prosím. Teba aj seba. Aby sme neprosili Boha, aby urobil náš život jednoduchším, ale aby nás urobil silnejšími. Spomeňme si na dni, keď sme si priali to, čo máme dnes. A keď sa bude zdať náš život ťažkým, pokľaknime, pretože najťažšie boje sa vyhrávajú na kolenách. 

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook