SPOZNALI SME LÁSKU

Ako sa hovorí v jednej múdrej knihe: Na počiatku bolo Slovo. A toto Slovo za rozhodli šíriť ďalej dve dievčatá s túžbou prinášať Božie kráľovstvo skrze grafiky a citáty z Písma. Radka a Nika. Časom sa k nám pridali aj naši ďalší priatelia. Ďalšou krásou však je, že okrem nich na projekte pracujeme spoločne aj s mojim snúbencom, ktorý má na starosti IT a mne, Nike, pomáha s Worshipster shopom. Dnes vám chcem povedať svedectvo o tom, ako Boh riadil tvorbu nášho nového spoločného produktu a použil si pri tom jednu krásnu udalosť, ktorá nás dvoch čaká už o pár dní…

Ak sledujete naše sociálne siete, viete, že som pred niekoľkými týždňami spravila veľké rozhodnutie, ktorého prezradenie som si šetrila na túto chvíľu. Hoci ma k nemu viedlo veľa rozlišovania, naberania odvahy a pýtania sa Boha, či si je istý, že to takto má byť, nakoniec som sa rozhodla spraviť krok viery a odovzdať sa Jeho prozreteľnosti. Boh ma zavolal zanechať “istoty” a venovať sa projektu Worshipster naplno. Odísť z pôvodnej práce a venovať sa shopu, grafikám a blogu. A veriť mu, že sa postará. Tak som tu, a píšem tento blog. Čerstvo po štátniciach, kedy prechádzam pomaličky do nového pracovného režimu. No som šťastná, že túto novú etapu života môžem začať práve týmto článkom o Láske.

Spoznali sme Lásku

Možno viete a možno neviete, no vďaka Božiemu riadeniu a dobrote nás čaká s mojim milým o 33 dní svadba. Pred niekoľkými mesiacmi som v modlitbe vnímala vytvoriť produkt, ktorý bude súvisieť práve s týmto krásnym dňom. Nevedela som, o aký produkt by malo ísť a túto myšlienku som “odložila” do svojho vnútra. Avšak poznáte ten pocit, keď vás Boh do niečoho volá – Jeho hlas neutíchne. A tak som sa o tejto veci pozdieľala môjmu Jankovi, ktorý ma v tom podporil. Začala som sa viac pýtať Boha, o aký produkt by malo ísť a ako vidíte, padlo to na ponožky. Začal ďalší proces modlitieb a otázok ohľadom toho, aké slovko by na nich malo byť. Keď som sa na to Ježiša pýtala, zrazu mi napadlo potiahnuť si slovko z fľaše s Božím slovom. Bol na ňom citát: A Božia láska k nám sa prejavila v tom, že Boh poslal svojho jednorodeného Syna na svet, aby sme skrze neho mali život.. (1Jn 4,10) Išla som si teda prečítať celú kapitolu Jánovho listu a v tom ma “osvietila” jedna časť z 16. citátu: A my, čo sme uverili, SPOZNALI SME LÁSKU, akú má Boh k nám. Boh je láska, a kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom. Bolo mi to jasné. Spoznali sme lásku.

Láska s veľkým L

Vedela som, že tento produkt má byť stvorený pre páry, ktoré kráčajú s Bohom, no zároveň aj pre všetkých nezadaných, single, či zasvätených ľudí. Nevedela som však, aký citát by dokonale vystihoval takéto posolstvo, no On to vedel. Janko aj ja sme spoznali lásku s malým l vďaka tomu, že sme spoznali Lásku s veľkým L. Verím, že lásku s malým l ste spoznali aj vy. A to v akejkoľvek podobe! Nielen vo vzťahu, ale aj v každodennej starostlivosti rodičov, skutkoch lásky od priateľov, v službe cirkvi alebo len v úsmeve pani predavačky za pokladňou, ktorý vám zlepšil deň. A taktiež verím, že tieto podoby lásky ste spoznali vďaka Láske s veľkým L, ktorá je sama láskou a nás uschopňuje milovať. Vďaka Bohu, ktorý lásku nielenže dokonale vymyslel, sám osobne je láskou. A o tomto chceme skrze tento produkt svedčiť. Že sme spoznali Lásku, ktorá mení životy, ktorá pretvára, ktorá je nekonečná a nemenná. Chceme povedať svetu o tom, že nebyť Lásky s veľkým L, márne by sme hľadali lásku s malým l v tomto svete. Pre lepšie pochopenie a väčšiu hĺbku tohto posolstva odporúčam aj vám prečítať si celý prvý Jánov list, štvrtú kapitolu. Je nádherné ako v ňom Ján hovorí o láske práve vďaka svojej skúsenosti s Láskou osobne.

Ľúbi ma, neľúbi ma.. ĽÚBI MA!

Spoločne sme sa modlili aj za dizajn ponožiek. Myslím, že každý z nás si v detstve už odtrhol sedmokrásku, trhal po jednom lupienky a pritom vravel: ľúbi ma, neľúbi ma.. ľúbi ma, neľúbi ma.. Na týchto ponožkách sú 3 sedmokrásky. Aby ti stále pripomínali, že Boh ťa bude ľúbiť stále. Bez ohľadu na lupienky. Bez ohľadu na okolnosti. On je milujúci Boh. Vždy ťa ľúbil, ľúbi, aj bude ľúbiť. Priznám sa, že sa nám tieto sedmokrásky spájajú aj s blahoslavenou Annou Kolesárovou, mučeníčkou čistoty, ktorej symbolom sú práve tri kvietky, ktoré sú vyobrazené aj v jej relikviári a taktiež aj na jej prsteni na znak túžby po vnútornej kráse a čistých vzťahoch. A stonky s lístkami? Tie nech ti pripomínajú, že tak ako oni, aj láska ma vždy rásť. Každá podoba lásky. Aj vo vzťahu k Bohu, aj vo vzťahu k blížnemu. Bordová farba je vhodná pre žienky aj chlapov a poviem vám, že okrem každodenného nosenia sa budú hodiť aj ženíchom v ich veľký deň, no taktiež aj ako svadobný dar pre mladomanželov.

Práve pri takýchto produktoch, ktoré si zmanažuje Ježiš osobne, si uvedomujem, že ten, kto podniká nie som ja, ale On. Ja iba počúvam, poslúcham a spravujem. A tak je to najlepšie.

Nika

Napĺňa ma hlboká radosť z toho, že sme vytvorili tak krásny produkt. Spoločne s Ježišom. Teším sa, že nesie svedectvo, že vám bude robiť radosť, že vznikol pri príležitosti našej svadby, ktorú ním budeme môcť podporiť, a že práve týmto produktom štartujem môj “full time” v tomto projekte. Podnikať je zaiste dosť náročné. Ale toto je niečo, čo ma presahuje. Práve pri takýchto produktoch, ktoré si zmanažuje Ježiš osobne, si uvedomujem, že ten, kto podniká nie som ja, ale On. Ja iba počúvam, poslúcham a spravujem. A tak je to najlepšie.

Na úplný koniec vás teda prosím o modlitby za našu službu, za naše povolanie a za to, aby sme kráčali tam, kde nás On volá. No a jasné! Ponožky si môžete zakúpiť na tomto linku! 🙂

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook