PÁN MILUJE TVOJ PRÍBEH

Ty, si ty. Ty máš svoj osobitný príbeh

Ó, áno, viem, že Ti to je známe. Mnohokrát žijeme v pocitoch, že by sme chceli byť iní, žiť tak ako ten alebo tamten. Nie v spôsobe, že by sme sa porovnávali, ale skôr iba chceme žiť inak. Mať iný príbeh.

Častokrát žijeme v tom, že nevieme, nechceme, nedokážeme prijať náš vlastný príbeh života a cítiť sa v ňom dobre. Sú veci, ktoré nechceme vyrozprávať preto, lebo nechceme, aby boli súčasťou toho, čo sme zažili.

Ja sama mám strašne veľa krát pocit, že to, čo žijem, čím si prechádzam je menejcenné. Pred mnoho neveriacimi kamošmi sa cítim nesvoja, keď im hovorím o veciach, ktoré sú pre mňa ťažké. Akoby som mala strach z odsúdenia, pohŕdavých slov alebo pocit, že im budem na pohoršenie.

A preto mnohokrát zabúdam na to, že môj životný príbeh je pre Boha vzácny. 

Mnohokrát sa príliš sústredime na svet a na to, čo si myslia ostatní.

Milovaní, nie všetci ľudia na zemi musia vedieť prečo sa deje, to čo sa deje a prečo sa cítiš tak ako sa cítiš. Nemusíš všetkým všetko vysvetľovať a nemusíš sa cítiť zle, keď niekto nechápe to, čo žiješ.

Moja milovaná kamarátka, mi vždy vraví: Ty vieš, čo žiješ.

A tieto slová mám vpísané hlboko v srdci stále, keď sa bojím odsúdenia, nepochopenia.

Niekedy je pre nás bremeno byť Kristovými nasledovníkmi. A to je v poriadku. Je v poriadku priznať si, že ťa to bolí.

Je v poriadku povedať Bohu, že ťa ničí odsúdenie, ktoré preňho prežívaš.

Polož to bremeno pred Jeho tvár. On to chápe, veď On sám to prežíval deň čo deň. Jeho bremeno je ľahké.

Nemusíš im to vysvetľovať. Nemusíš všetkým vysvetľovať to, čo žiješ. Nemusíš všetkým vysvetľovať, kto si. Nie každý to prijme, preto chráň si svoje srdce.

Ty vieš, čo žiješ. Ty vieš, čo žiješ. Ty vieš, čo žiješ.

Ja viem, čo žijem. Viem, pre Koho žijem. Viem to. Oni to nemusia vidieť, chápať, prijímať, ja viem, pre Koho žijem. 

Ja viem, že mnoho vecí je ťažko prijať. Viem, že niektoré veci by si radšej zmenil, radšej neprežil, radšej nebol v tejto fáze života. Viem to.

Ale už stačí. Už stačí tohto neprijatia Tvojho príbehu, už stačí zapierania týchto strán. Môžeš tú jednu stranu odtrhnúť miliónkrát, stále tam bude. Nemôžeš pred ňou ujsť. UŽ NEUTEKAJ. Si v bezpečí, dobre? Už neutekaj.

Prijmi svoj príbeh. Prijmi každú jednu stranu Tvojho príbehu. Nemusíš s ňou súhlasiť, nemusíš ju milovať, iba ju objími. Prijmi každú časť svojho príbehu a rozhodni sa naplno žiť svoj príbeh. Rozhodni sa povedať: áno svojmu príbehu. Aj napriek tomu, že doteraz bol plný mín a rán. Aj napriek tomu, že polovica strán sú plné škrabancov a dier, aj napriek tomu, že niekedy máš pocit, že vôbec nedáva zmysel.

Prosím, už dnes sa rozhodni prijať svoj príbeh za svoj.

Chcem ti povedať, že Pán miluje Tvoj príbeh. Chcem Ti povedať, že Pán miluje to, ako spracúvame  niektoré veci, Pán miluje to, čo spolu píšete.

On to nadovšetko miluje a stavím sa, že aj nad tými najškaredšími stranami Tvojho príbehu sa usmieva. On vie, čo príde ďalej a v srdci si hovorí: Sestra/brat, toto sa ti bude páčiť! On miluje každú jednu stranu Tvojho príbehu. Pretože On je s Tebou. On je pri Tebe pri každom písmenku. Môžeš mu odovzdať pero, ak chceš. Ak nie, stále bude pri Tebe.

Zdroj:Unsplash.com

Ty vieš, čo žiješ.

Tak som si istá, že Pán miloval príbeh samaritánky.

On miloval jej srdce a som si istá, že miloval aj to, čo sa skrývalo za tým všetkým. On miloval, čím všetkým si prešla a aj napriek tomu. Milovaní, ona mala tak otvorené srdce. Predstavte si totiž, žeby takto prišiel Ježiš a povedal Ti do očí tvoj najšpinavší hriech. Áno, nemáš muža, lebo už si ich mala milión a ten, čo je teraz s Tebou, nie je Tvoj muž. Au.

Reagoval/a by si rovnako? Utekal by si do dediny a kričal : ó, prišiel niekto, kto mi povedal všetko, čím som si prešla? Ó, prišiel niekto, kto vybral najtmavšie stránky môjho príbehu a vrhol mi ich priamo do tváre? Samozrejme to, prečo to tak prijala, bolo aj na spôsobe, s akým jej to Ježiš povedal. Musela vidieť tú lásku v Jeho očiach a musela cítiť ako jej obmýva vnútro tým, že jej povedal pravdu. A On miloval jej príbeh, pretože On videl za tento hriech. On videl tie boje, ktoré prežívala. Koľkokrát musela prežívať brutálne sklamanie, keď vystriedala toľko chlapov? Koľko nocí plakala do vankúša? Koľkokrát sa cítila nehodná lásky? Musela veľmi pochybovať. Ale aj napriek tomu mala otvorené srdce.

Mikiny Njaväščia Lovestory sú znova v predaji!

Kúpiť

Aj napriek tomu prijala pravdu, ktorú jej Ježiš povedal o jej príbehu a nechala Ho premeniť jej srdce. Koľkokrát musela kráčať zahanbená po ulici. V tej dobe to nebolo tak ako dnes. V tej dobe bolo také ponižujúce to, čo žila ona. Jej príbeh pre ňu musel byť riadne ponižujúci. Ale aj napriek tomu, keď počula tieto slová, utekala do dediny a kričala: Našla som Ho! Našla som Mesiáša. WAU!!!

Stavím sa, že Pán miloval jej príbeh. On videl všetko, čo nikto iný nevidel.

On videl to, čo ľudia nedokázali vidieť.

On miloval jej príbeh nadovšetko. Pretože miloval ju. On ju poznal, On vedel, že s ňou môže rozprávať na rovinu. On vedel, čo prijme. Ako hlboko a ako na rovinu môže Pán rozprávať s Tebou?

A aj napriek tomu všetkému, to ona bola svedectvom Jeho lásky. To ona sa s ním stretla. Chápete ako veľmi ju Pán očistil v tom momente? Ako premenil stránky jej príbehu?

Milovaní, stavím sa, že ak by tam bol ktokoľvek iný, ak by pri tej studne bol ktokoľvek iný, nemuselo by to skončiť Jeho slávou. Mohla tam stáť iná samaritánka, ktorej hriech by bol oveľa menší (v našich očiach). Nejaké trápne ohováranie. A Pán by jej povedal: Máš pravdu, nemáš real kamošov, pretože si falošná. A ona by mu odvetila: Sú horšie hriechy a neprávosti ako povedať si svoj názor. Ups, to by bolo.

Ale naša samaritánka sa nebála pravdy, pretože poznala svoj príbeh. Pretože poznala to, čo žila. Nemám muža. Vedela pravdu. Boh miloval spôsob, akým tie veci spracovala. Iba vďaka tomu, čo sa jej stalo, iba vďaka jej príbehu, iba vďaka tomu, čo si vytrpela, iba vďaka tej temnote, ktorú zažila, videla svetlo a vedela ako Ho prijať. A Bohu bol jej príbeh vzácny. Boh miloval jej príbeh.

Pán vie, koho si vybral bojovať tieto boje.

Tým Ti chcem, milovaný, povedať, že Pán vie, koho si vybral bojovať tieto boje. A takou slávou Ťa oslávi a očistí Tvoje meno pred ľuďmi ako to urobil samaritánke.

On miluje Tvoj príbeh a Tvoj život, pretože miluje Teba. Aj napriek tomu, že mnoho stránok Tvojho príbehu je čiernych, škaredých a bolestivých, aj napriek tomu, že mnoho z toho, čo sa ti v živote dialo, nedovolil a neschválil, aj napriek tomu, že mnoho z Tvojich skutkov ho príšerne boleli. Aj napriek tomu, že Ťa videl robiť vecí, ktoré sú pod Tvoju hodnotu. Aj napriek tomu, že mnoho vecí pre Teba nechcel, On miluje Tvoj príbeh. Vieš, On v ňom vidí viac ako Ty, On v ňom vidí niečo úžasné a zázračné. On vidí do hĺbky Tvojho príbehu a je hrdý na to, kým si.

Pravda Otca prikrýva to, čo prežívaš

Prečítaj si viac

On dokáže premeniť Tvoj príbeh.

Predtým ho však musíš prijať. Nemôže premeniť niečo, čo Ti ani nepatrí. Nemôže premeniť príbeh, ktorý nemáš v rukách Ty, ale tvoja hanba, spútanosť alebo iní ľudia. Prevezmi svoj príbeh do svojich rúk. Prijmi ho, taký aký je. Pretože pre Boha je fest vzácny.

Pane, nauč ma zamilovať si každý kúsok nášho príbehu. Môjho a Tvojho. Pretože viem kto som a pre koho žijem.

Zdieľaj tento článok:

Share on facebook